خدمات


رضایت مندی و آسودگی خاطر مشتریان، همواره از الویت‏ های گروه فرش زعفرانیه  است و این مجموعه می‏ کوشد تا همۀ سفارش ها در شرایطی مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این، ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی روبرو شوند، که در چنین مواردی گروه فرش زعفرانیه در چارچوب نظام خدمات پس از فروش، روش های زیر را به اجرا می گذارد:

در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه تحویل قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، مشتری می‏تواند از تحویل گرفتن محصول خودداری نماید تا برای بررسی به واحد سفارشات گروه فرش زعفرانیه باز گردد. مشتری میبایست مراتب را در اولین فرصت با واحد خدمات پس از فروش گروه فرش زعفرانیه مطرح نماید

 اشکالات فنی در کالای خریداری شده

به دلیل اینکه در فرآیند خرید فرش ماشینی، مشتری به لمس کردن و دیدن فرش نیاز دارد، لذا گروه فرش زعفرانیه فرصت اعلام اشکالات ظاهری و فنی کالاهای فروخته شدۀ را تا 48 ساعت پس از تحویل را برای خریداران محفوظ می داند.

کارشناسان خدمات پس از فروش گروه فرش زعفرانیه ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‏کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان گروه فرش زعفرانیه تأیید شود، مرجوع می شود.

 

اشتراک در خبرنامه

جهت دریافت کد تخفیف ماهیانه لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید

ما را دنبال کنید